Головна Українське козацтво Реєстрація

Вхід

Вітаю Вас Гість | RSSВівторок, 30.04.2024, 00:24
Меню сайту

Категорії розділу
Новини, інформація. [7]
Закони, Укази, нормативно-правова база. [18]
Різне [5]
Документи [0]

Наші партнери
DIGITAL LAB STUDIO - розробник, видавець мобільних додатків та сайтів, фото-відео студія, рекламне агентство
LUMINOF - люмінофор, флуоресцент і світні фарби №1 в Україні!
COMPMAST - Комп'ютений сервіс, швидка комп'ютерна допомога №1 в Черкасах і Києві 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовикуп Черкаси і Україна №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовыкуп Черкассы и Украина №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
TRUFEL - високоякісний трюфель і трюфельні продукти №1! Гриби трюфелі, трюфеля, трюфель в Україні!
Шафран — високоякісний органічний шафран за найкращою ціною! SHAFRAN - купити шафран №1 в Україні, шафран ціна!



Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter
Доски объявлений, бесплатные объявления, дать объявление - 495ru.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн
український каталог Каталог сайтов Украины
Каталог
сайтів України Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Реклама від Google

Додати сайт

Навігатор

Каталог статей
Головна » Статті » Новини, інформація.

Козацька слава не вмира

 

27 квітня 2007 року обласна рада затвердила програму розвитку українського козацтва в області на 2007-2010 роки. Про хід виконання цієї програми протягом 2008 року повідомила начальник Головного управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Елеонора Левицька.

Управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації та Українське Вільне Козацтво Черкащини (крайовий отаман Щербатий О.А,), Черкаське крайове товариство Українського козацтва (крайовий отаман Туз О.В.) уклали договори та досягли домовленості щодо співпраці, у разі потреби, з особовим складом аварійно-рятувальних, пожежно-рятувальних підрозділів у питання х ліквідації надзвичайних ситуацій та захисту населення від їх наслідків.
З нагоди відзначення 240-ї річниці національного повстання "Коліївщина” на чолі з М. Залізняком обласним центром фізичного здоров’я населення "Спорт для віх” проведено обласне свято "Холодноярські ігри”, у якому взяли участь 850 учасників.
У Жашківському районі туристичним загоном за участі районної козацької паланки Війська Запорізького проведено туристично-краєзнавчий похід по місцях козацької слави. Зібрані під час походу матеріали передано краєзнавчому музею.
Черкаським обласним Центом туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді розроблена програма тематичних екскурсійно-туристичних маршрутів "Черкащина – духовне серце України” за напрямами "З глибин віків”, "Шлях козацької слави”, "Черкащина – центр державотворення” та програма екскурсійно-туристичних маршрутів історичного спрямування "Черкащина – колиска українського козацтва”.
На території національного історико-культурного заповідника "Чигирин” проводяться кінні поїздки історичними об’єктами заповідника, що відображають історію та традиції українського козацтва.
На базі Жашківського Будинку дитячої та юнацької творчості на засадах козацького виховання та за участю Жашківської козацької Паланки Війська Запоріжсього діє туристичний клуб "Блудний Грунь”.
Зеленодібрівський козацький кіш Городищенського району до Дня Українського козацтва постійно проводить екскурсійні поїздки до Холодного Яру та до Республіки Польща. У Катеринопільському районі для учнівської та студентської молоді запроваджено туристичний маршрут "Козацькі мандри”.
Представники Корсунського козацького полку брали участь у роботі науково-практичних конференцій "Корсунщина козацької доби: проблеми дослідження та збереження історичних пам’яток”, "Битва під Корсунем 1648 року”, які проводив Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник.
Представники Черкаського крайового товариства Українського козацтва (10 осіб) брали участь у Всеукраїнській олімпіаді козацьких товариств, у рамках якої проводяться змагання зі стрільби з вогнепальної зброї, лука, козацьких бойових мистецтв, кінного спорту.
У Звенигородському районі у Козацькій загальноосвітній школі діє Козацька республіка "Молода Січ”. Молодіжні козацькі коші діють у селах Стецівці, Юрківці.
В Черкасах зареєстровано козацьку школу імені Богуна (засновник Чипиленко О.В.)
При Черкаському крайовому товаристві Українського козацтва створений та діє учбовий центр "Сокіл”, на базі якого фахівці військової справи (відставні офіцери МОУ) проводять заняття з допризовною молоддю: вивчають види стрілецької зброї, мін, картографію, стрільбу у тирі, збирання, розбирання АКМ, здійснюють патріотичне виховання та військову підготовку молоді. Черкаським крайовим товариством Українського козацтва щорічно проводяться польові збори у с. Гуляйполе Смілянського району, під час яких здійснюється фізкультурно-спортивна, туристично-краєзнавча та культурно-просвітницька робота серед юнацтва.
На території області зареєстровано 22 козацьких формування, з яких 14 (473 особи) – з охорони громадського порядку.
За участі козацьких формувань в поточному році розкрито 22 злочини, козацькі формування брали участь в проведенні 78 рейдів під час яких затримано 62 адміністративних правопорушників.
Найбільш активну участь в охороні громадського порядку на території області беруть козаки Черкаського козацького полку, Іркліївського козацького полку, козацького товариства "Монастирищенський козацький курінь”, громадська козацька організація "Уманське козацтво” Черкаського крайового отаманства та Канівського козацького полку Черкаського крайового отаманства.
В області збережено діяльність 25 козацьких аматорських колективів, в т.ч. 10, які носять почесне звання "народний".
Серед них народний аматорський ансамбль козацької пісні "Нащадки Залізняка"; народний аматорський гурт козацької пісні "Заграва"; народний аматорський гурт української пісні "Чумацький шлях".
У Драбівському районі при дитячій школі мистецтв діє ансамбль народної пісні "Козацька слава”.
При народному аматорському чоловічому ансамблі "Калниболотський курінь” Катеринопільського районного Будинку культури створено дитячий колектив, який щорічно на День Українського козацтва поповнюється маленькими козачатами, які урочисто приймаються у козацьку дружину. Вокальний ансамбль "Маленькі козачки” діє у Ступичанському сільському будинку культури Катеринопільського району.
При Медведівському сільському будинку культури Чигиринського району працює козацький гурт "Нащадки Залізняка”, який є постійним учасником козацьких свят та фестивалів.
З 30 травня по 1 червня 2008 року у м. Корсунь-Шевченківському відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії "Гопак” ім. В. Авраменка в якому взяли участь кращі народні аматорські колективи області, а також народні ансамблі зі Львова, Рівного, Ізмаїлу, Дніпропетровська, Харкова. Переможцем конкурсу визначено ансамбль народного танцю "Радість” з м. Дніпропетровська.
Черкаський обласний краєзнавчий музей презентував виставку, присвячену козацькій тематиці в Оршанецькому Навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, яка відбулася 12 березня 2008 року під час презентації центру.
У Ватутінському історичному музеї представлена експозиція про гетьманів України, до якої входять 30 портретів, виготовлених художником-аматором Поперечним І.А.
24 травня за участі голови облдержадміністрації О. Черевка, голови обласної ради В. Греся, Міністра культури і туризму України В. Вовкуна, Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту України Ю. Павленка, народних депутатів України, козацьких старшин, представників всеукраїнських та обласних козацьких громадських організацій, ЗМІ, громадськості у с. Виграєві Корсунь-Шевченківського району відбулись урочистості з нагоди відзначення 360-ї річниці подій, пов’язаних з початком Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького. У рамках цих заходів відбулися мітинг, відкриття пам'ятного знаку „Корсунь-1648”, освячення церкви Покрови Пресвятої Богородиці патріархом Київським і всієї України-Руси Філаретом.
Цього ж дня у „Гороховій балці” поблизу с.Виграєва відбулося історично-батальне дійство „Битва під Корсунем”, у якому взяли участь військово-історичні клуби України, Польщі, Словакії, Чехії, Росії, Білорусії.
У рамках виконання загальноміських заходів з підготовки та відзначення 240-ї річниці гайдамацького руху „Коліївщина” 28-29 травня на базі Уманського державного педагогічного університету відбулась Міжнародна наукова конференція на тему: „Польща – Україна: про минуле заради майбутнього”, присвячена 240-й річниці повстання на Правобережній Україні, участь в якій взяли спеціалісти державного історико-архітектурного заповідника „Стара Умань”, Європейського колегіуму імені Яна Павла ІІ порідненого з Уманню польського міста Гнєзно.
Представники Корсунського козацького полку брали участь у роботі науково-практичних конференцій "Корсунщина козацької доби: проблеми дослідження та збереження історичних пам’яток”, "Битва під Корсунем 1648 року”, які проводив Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник.
Представники крайового товариства Українського козацтва, обласного козацького товариства Українського Реєстрового козацтва були активними учасниками заходів з нагоди відкриття пам’ятників митрополиту Йосипу Нелюбовичу-Тукальському в м. Чигирині, козацькому ватажкові Івану Підкові в м. Каневі.
Козаки Корсунського козацького полку брали участь у встановлені пам’ятних знаків на місці битви під Корсунем 1648 року та на місці Іллінської церкви, у якій вінчався Б. Хмельницький із Г. Золотаренко. За активної підтримки Корсунського козацького полку Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником створено реєстр об'єктів історико-архітектурної спадщини та здійснюється облік нерухомих пам'яток культурної спадщини, пов'язаних з історією Українського козацтва.
При Звенигородському краєзнавчому музеї діє науково-пошукова експедиція "Спадщина”. Виконується ряд заходів щодо упорядкування пам’ятних місць, пов’язаних з історією козацтва
За участю козаків Кам’янської козацької сотні було проведено ремонт даху на церкві Різдва Богородиці в с. Вербівка Кам’янського району.
У Лисянському районі проведено спортивно-патріотичний фестиваль для школярів „Нащадки козацької слави”.
У Черкаському районі серед учнів початкових класів організовано конкурси малюнків, спортивні змагання "Черкащина – козацький край”, "Юні козачата”. У всіх школах району випущені стінгазети з даної тематики, проведені інформаційні хвилинки учнями-членами історичних гуртків.
Головним управлінням з питань внутрішньої політики облдержадміністрації підготовлено фотоальбом "Невмирущі традиції козацького краю” (200 примірників), який містить матеріали з історії козацтва на Черкащині, фотографії сучасних представників козацького руху.

Google+AR
Категорія: Новини, інформація. | Додав: ECOLOG_DL (03.03.2010)
Переглядів: 4371 | Рейтинг: 3.0/2
Форма входу

©

Пошук на сайті

Гімн України

Моя Україна

Наш банер


[ Отримати код баннера]

Статистика

© 2008-2017 Міжнародна всеукраїнська громадська організація «Українське козацтво». Усі права захищено. © Українське козацтво - Копіювання матеріалів сайту дозволяється лише з активним посиланням на джерело: //ukrcossacks.at.ua Правила використання та копіювання інформації з сайту "Українське козацтво" ви можете прочитати -> >ТУТ< <-