Головна Українське козацтво Реєстрація

Вхід

Вітаю Вас Гість | RSSВівторок, 03.10.2023, 13:34
Меню сайту

Наші партнери
DIGITAL LAB STUDIO - розробник, видавець мобільних додатків та сайтів, фото-відео студія, рекламне агентство
LUMINOF - люмінофор, флуоресцент і світні фарби №1 в Україні!
COMPMAST - Комп'ютений сервіс, швидка комп'ютерна допомога №1 в Черкасах і Києві 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовикуп Черкаси і Україна №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовыкуп Черкассы и Украина №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
TRUFEL - високоякісний трюфель і трюфельні продукти №1! Гриби трюфелі, трюфеля, трюфель в Україні!
Шафран — високоякісний органічний шафран за найкращою ціною! SHAFRAN - купити шафран №1 в Україні, шафран ціна!Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter
Доски объявлений, бесплатные объявления, дать объявление - 495ru.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн
український каталог Каталог сайтов Украины
Каталог
сайтів України Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Реклама від Google

Додати сайт

Навігатор

Головна » 2010 » Березень » 4 » Українське козацтво
13:43
Українське козацтво
На адресу Ради Українського козацтва при Президентові України останнім часом надходить багато звернень від представників державних органів влади з проханням пояснити, що являє собою Українське козацтво в наш час.

Сучасне Українське козацтво не є окремою козацькою організацією, а являє собою Всеукраїнський козацький рух на чолі з Гетьманом України Президентом України.

Представниками цього руху є нащадки козацьких родів, окремі громадяни, які вважають себе козаками, та козацькі громадські організації, які відстоюють національну козацьку ідею, сприяють захисту політичних, економічних, культурних та історичних досягнень Українського народу, беруть участь у забезпеченні духовного розвитку, фізичного здоров'я та високої моральності українського суспільства, використовуючи набутки багатьох поколінь своїх попередників.


                          

Для забезпечення ефективної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування з козацькими організаціями, їх об'єднаннями у питаннях забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства, відродження та розвитку історичних, патріотичних, господарських, культурних, духовних і моральних традицій Українського козацтва, залучення козацьких організацій до охорони культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи, військово-патріотичного та духовного виховання дітей і молоді Указом Президента України від 4 червня 2005 року

N916/2005 утворено Раду Українського козацтва при Президентові України та призначено Аржевітіна Станіслава Михайловича її секретарем.

З метою забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади і козацьких організацій та їх об'єднань при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях утворені та діють консультативно-дорадчі органи – Ради Українського козацтва.

Сучасне Українське козацтво об'єднує понад 700 козацьких організацій (юридичних осіб) чисельністю більше 300 тис. осіб. Із них близько 40 організацій – міжнародні та всеукраїнські, більше 255 – обласні, 263 – районні (районні у містах) та 176 – міські. На базі існуючих козацьких організацій сформовано близько 300 козацьких громадських формувань з охорони громадського порядку чисельністю 10 620 осіб, які співпрацюють з підрозділами Міністерства внутрішніх справ України та інших зацікавлених міністерств.

До складу Ради Українського козацтва при Президентові України станом на 23 липня цього року входять керівники 33-х Міжнародних і Всеукраїнських козацьких організацій:

1. Громадська організація "Міжнародна Спілка Козацьких Військ України та Зарубіжжя".

2. Всеукраїнська громадська організація "Відродження Запорозького козацтва".

3. Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнське Гетьманське Козацтво імені Івана Богуна".

4. Всеукраїнська громадська організація "Козацькі війська України".

5. Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнське козацьке військо".

6. Всеукраїнське громадське об'єднання "Звичаєва громада Українських козаків".

7. Всеукраїнська громадська організація "Соборне Козацтво України "Січ".

8. Всеукраїнська спілка громадських організацій "Спілка козаків України – "Військо Запорозьке".

9. Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська федерація козацького двобою".

10. Всеукраїнська громадська організація "Велике Козацьке Коло".

11. Всеукраїнська громадська організація "Товариство Нестора Махна "Гуляй-Поле".

12. Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська федерація "Спас".

13. Всеукраїнська громадська організація "Козацька територіальна оборона".

14. Всеукраїнська громадська організація "Козацтво Нової України".

15. Всеукраїнська громадська організація "Українське Реєстрове Козацтво".

16. Всеукраїнська дитяча громадська організація "Українське дитячо-юнацьке товариство "Січ".

17. Всеукраїнська громадська козацька дитяча організація "Дніпровська Січ".

18. Всеукраїнська дитяча громадська організація "Козаченьки".

19. Міжнародна громадська організація "Міжнародний Союз козацтва".

20. Міжнародна громадська організація "Спілка козацьких організацій України".

21. Міжнародна наукова громадська організація "Народна Академія Українського козацтва".

22. Міжнародна оборонно-спортивна національно-патріотична організація "Українське козацтво".

23. Міжнародна громадська організація "Українське козацтво "Вічна Січ".

24. Міжнародна громадська організація "Гвардія Українського козацтва".

25. Міжнародна громадська організація "Міжнародна федерація Бойового Гопака".

26. Міжнародна оборонно-патріотична громадська організація "Козацтво України".

27. Міжнародна козацька спілка "Всевелике Військо Донське".

28. Міжнародна громадська організація "Міжнародний комітет Всеукраїнського козацтва".

29. Міжнародна громадська організація "Союз козачих формувань".

30. Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ".

31. Міжнародна громадська організація "Міжнародна Асоціація "КОЗАЦТВО".

32. Міжнародна Козацька Спілка "Українське Гетьманське військо".

33. Міжнародна громадська організація "Міжнародна Академія Козацтва".

Український козацький рух в сучасній Україні з кожним роком стає більш організованим, співпраця козацький організацій з Центральними і місцевими органами влади і місцевого самоврядування набуває практичного змісту. Підтвердженням цього є низка Указів Президента України, розпоряджень Кабінету Міністрів України та інших органів влади. В деяких областях розроблені і діють місцеві програми розвитку Українського козацтва.

На виконання Указу Президента України "Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва" від 4 травня 2007 року N378/2007 Радою Українського козацтва як консультативно-дорадчим органом при Президентові України створені робочі групи, які провели спільні засідання з представниками дев'яти центральних органів державної виконавчої влади: Міністерством закордонних справ, Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерством освіти і науки, Міністерством культури і туризму, Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, а також Службою безпеки та Державною прикордонною службою.

На думку керівництва центральних органів виконавчої влади, особливості козацьких організацій відрізняють їх за своєю природою від звичайних об'єднань громадян. Козацькі громадські формування можливо об'єднати для вирішення питань охорони громадського порядку, навколишнього природного середовища, державного кордону; ліквідації надзвичайних ситуацій, здійснення пожежно-рятувальних робіт; комплектування військового резерву та виконання окремих завдань територіальної оборони в особливих умовах.

Радою Українського козацтва за сприянням Секретаріату Президента України проведено відповідні консультації з Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями щодо діяльності в їх регіонах козацьких організацій.

Керівники місцевих органів виконавчої влади відмічають, що козацька ідея знайшла чисельних прихильників в усіх регіонах держави, постійно зростає чисельний склад існуючих козацьких організацій, створюються нові організації.

Козацькі організації роблять значний внесок у справу виховання молоді та підготовки їх до військової служби. При державних адміністраціях створені Ради Українського козацтва, які організують діяльність козацьких організацій за спільним планом.

Керівництвом ряду областей, а саме Запорізької, Волинської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Донецької, проводиться робота по розробці проектів обласних програм розвитку Українського козацтва.

Керівництво Хмельницької області вважає за необхідне проведення відповідної роботи на державному рівні по системному впорядкуванню роботи всіх козацьких організацій, підпорядкування їх єдиному керівному центру – Раді Українського козацтва як консультативно-дорадчому органу при Президентові України, виконання єдиної державної програми розвитку Українського козацтва.

Керівництво Херсонської облдержадміністрації підкреслює, що відсутність Державної програми розвитку Українського козацтва не дозволяє у повному обсязі та належним чином реалізувати потенціал козацьких організацій.

Керівниками 33-х всеукраїнських козацьких організацій, які входять до складу Ради Українського козацтва, а також керівництвом обласних козацьких організацій, які входять до складу козацьких рад, що діють при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях, висловлюється одностайна підтримка необхідності розробки та затвердження Державної цільової програми розвитку Українського козацтва на 2009 – 2011 роки. Проект цієї Програми пройшов широке громадське обговорення. При його підготовці були розглянуті всі подані пропозиції.

Спільною думкою центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості є те, що затвердження Державної програми розвитку Українського козацтва дозволить у повному обсязі реалізувати потенціал козацької ідеї для консолідації українського суспільства, охорони культурної спадщини, для проведення фізкультурно-спортивної роботи та військово-патріотичного виховання молоді на кращих традиціях українського козацтва.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.08 N1237-р схвалено "Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки". Згідно з цим розпорядженням передбачено розробити і затвердити до кінця цього року Державну цільову національно-культурну програму розвитку Українського козацтва на 2009-2011 роки.

Що ж стосується проекту Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" то цей проект визначений Президентом України як невідкладний і 24 квітня 2008 р. поданий для позачергового його розгляду Верховною Радою України.

Після стабілізації роботи Верховної Ради президентський законопроект дістане схвалення українського парламенту.

У цей не простий для України і вирішальний для Українського козацтва час від козацьких організацій потребується всебічна підтримка ініціатив Президента України щодо консолідації українського суспільства, відродження історичної правди Українського народу, відновлення і збереження його культурної спадщини, залучення козацьких організацій до охорони культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи та військово-патріотичного виховання молоді.

У 2008-2009 роках зусилля козацьких організацій направлені у першу чергу на реалізацію положень Указів Президента України від 9.10.2007 N955/2007 "Про відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу", від 01.02.2008 N78/2008 "Про відзначення у 2008 році 360-ї річниці подій, пов'язаних з початком Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття" і від 11.03.2008 N207/2008 "Про відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського

у Конотопській битві".

"Козаки повинні першими дати суспільству новий імпульс для подальшого руху. Вам, панове товариство, належить дати приклад того, як треба чесно служити своїй країні і своєму народу", сказав В.Ющенко на Першій Великій всеукраїнській козацькій раді на о. Хортиця 4 червня 2005 р.

"Козацтво не має чекати праці тільки від когось, а козаки самі мають діяти щоденно: садити дерева, відновлювати козацькі могили, виховувати дітей та ін." – зазначив Президент України Гетьман України Віктор Ющенко на засіданні Ради Українського козацтва 22 травня 2007 року в м. Каневі з приводу практичних дій козацтва на благо України та його суспільства. – "Козацтво має проводити політику маленьких перемог".

З усього вищевикладеного випливає, що головною метою спільною діяльності українських козаків є забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства.

Слава Україні! Слава Українському козацтву!
Google+AR
Переглядів: 6262 | Додав: ECOLOG_DL | Рейтинг: 4.0/4
Форма входу

©

Пошук на сайті

Гімн України

Моя Україна

Наш банер


[ Отримати код баннера]

Статистика

© 2008-2017 Міжнародна всеукраїнська громадська організація «Українське козацтво». Усі права захищено. © Українське козацтво - Копіювання матеріалів сайту дозволяється лише з активним посиланням на джерело: //ukrcossacks.at.ua Правила використання та копіювання інформації з сайту "Українське козацтво" ви можете прочитати -> >ТУТ< <-