Головна Українське козацтво Реєстрація

Вхід

Вітаю Вас Гість | RSSВівторок, 03.10.2023, 12:22
Меню сайту

Наші партнери
DIGITAL LAB STUDIO - розробник, видавець мобільних додатків та сайтів, фото-відео студія, рекламне агентство
LUMINOF - люмінофор, флуоресцент і світні фарби №1 в Україні!
COMPMAST - Комп'ютений сервіс, швидка комп'ютерна допомога №1 в Черкасах і Києві 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовикуп Черкаси і Україна №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
Автовыкуп Черкассы и Украина №1 0939133710, 0967545215, 0501373907
TRUFEL - високоякісний трюфель і трюфельні продукти №1! Гриби трюфелі, трюфеля, трюфель в Україні!
Шафран — високоякісний органічний шафран за найкращою ціною! SHAFRAN - купити шафран №1 в Україні, шафран ціна!Graffiti Decorations(R) Studio (TM) Site Promoter
Доски объявлений, бесплатные объявления, дать объявление - 495ru.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украина онлайн
український каталог Каталог сайтов Украины
Каталог
сайтів України Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Реклама від Google

Додати сайт

Навігатор

Головна » 2010 » Березень » 3 » Козак
11:35
Козак

Відомості про слово «козак», як і про зародження козацтва, суперечливі. І все ж поява українського козацтва безпосередньо пов'язане із зародженням і формуванням української народності. А це відбувалося протягом 12-15 століть. Згодом, у ході боротьби з іноземними завойовниками, українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення в 15 столітті особливих військових формувань - козацтва. Створителя держава (16 століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ. День козацтва збігся з Покровом. Так що сьогодні саме час буде подивитися фільм «Тарас Бульба». А краще - відкрити книгу Н.В. Гоголя. 

Починаючи з 13 століття українці піддавалися угорському, литовського, польського і молдавським завоювань. З кінця 15 століття почалися набіги затвердилися в Північному Причорномор'ї татарських ханів, що супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.

У зв'язку з цим на Дикому Полі організували висілки. Історики радянського періоду вводили народ в оману, ніби козаками ставали селяни-втікачі. Насправді етимологія козаків не так проста. Щоб організувати держава з демократичним устроєм, одних селян недостатньо. Козаки були як реєстрові, так і нереєстрові. Саме не потрапили до реєстру воїни і організували держава Запорізька Січ. Якщо відкрити козацькі літописи, ми побачимо прообраз «української мови». Польські та російські слова з вкрапленнями неологізмів, що увійшли згодом до літературна українська мова. В областях України до цих пір залишилися народні поняття діалектів: россейська мова, українських і казацька. Але це все ліричні відступи в історії про те, як козаки-розбійники стали козаками-захисниками. 

Важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу. Варто було тільки Запорізької Січі відвоювати у кримського хана свою незалежність, як на її території стали претендувати сусідні імперії. Фактично українське козацтво втратило свою роль з моменту об'єднання України і Росії. Козаків стали розселяти по межах Російської імперії.

У серпні 1775 року за указом імператриці Катерини II Запорізька Січ була ліквідована.

Зараз йде мова про відродження козацтва. Навіщо ж потрібні козаки, коли в Україні і в усьому світі існує професійна армія? - Запитаєте ви. Козацтво потрібно. Адже професійна армія та СБУ безсилі проти тероризму і тотального геноциду. На даному етапі козаки обрали непросту роль - бути на сторожі духовності. Тому збіг зі святом Покрова зовсім не випадково. З початку відродження козацтва в Україні Президент України підписав Указ: «Про координаційну раду Українського козацтва», «Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 рр..» І, звичайно ж, «Про день Українського козацтва».

Google+AR
Переглядів: 4169 | Додав: ECOLOG_DL | Теги: Програма урочистих заходів | Рейтинг: 3.5/15
Форма входу

©

Пошук на сайті

Гімн України

Моя Україна

Наш банер


[ Отримати код баннера]

Статистика

© 2008-2017 Міжнародна всеукраїнська громадська організація «Українське козацтво». Усі права захищено. © Українське козацтво - Копіювання матеріалів сайту дозволяється лише з активним посиланням на джерело: //ukrcossacks.at.ua Правила використання та копіювання інформації з сайту "Українське козацтво" ви можете прочитати -> >ТУТ< <-